• همزمان با سراسر کشور:

    مانور کنترل و پایش سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات در استان برگزار شد.

    کد: 10079
    تاریخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
    منبع خبر: دبیر سازمان
    تعداد بازدید: 1941
    صبح امروز،مانور کنترل و پایش سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات همزمان با 31 استان کشور در آذربایجان شرقی نیز برگزار گردید.

    صبح امروز،مانور کنترل و پایش سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات همزمان با 31 استان کشور در آذربایجان شرقی نیز برگزار گردید.

     موسوی دبیر کمیته پایش استان با اشاره به برگزاری مرحله اول این مانور در تبریز اعلام داشت: اکیب بازرسی کمیته پایش استان صبح امروز با مراجعه سرزده به برخی مراکز ارائه دهنده خدمات و سرویس های ICT در استان ضمن پایش و بررسی فعالیت های آنها، مواردی را به عنوان تخلف ثبت و پیگیری کردند .

    دبیر کمیته پایش استان با اشاره به حضور 8 نهاد حاکمیتی و نظارتی در ترکیب این کمیته افزود : با توجه به نهاد های حاضر در تفاهم نامه مذکور، صبح امروز نیز نمایندگانی ازسازمان نظام صنفی رایانه‌ای ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، سازمان تعزیرات حکومتی،سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان وزارت صنعت معدن تجارت ، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا (نظارت بر اماکن عمومی) ،پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) ، سازمان فناوری اطلاعات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت، در این بازرسی ها حضور داشتند .

    وی با ارائه گزارشی از فعالیت های کمیته پایش استان اعلام داشت : پس از انعقاد تفاهم نامه پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات کشور در 22 خرداد سال 1390 و تمدید اجرای آن تا پایان سال 1394،در استان آذربایجان شرقی نیز فعالیت های این کمیته آغاز و طی یک سال اخیر بالغ بر 15 بازرسی از مراکز مختلف از جمله شرکت مخابرات استان، دفاتر خدمت دولت و شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی مانند ISP ها و ISDP ها و شرکت های PAP و نمایندگی های آنها و ... را انجام داده اند.

    موسوی با اشاره به اهداف این کمیته اعلام داشت :چهار محور اصلی رعایت تعرفه‌های ابلاغی مطابق با قوانین و مقررات/ ارایه خدمات پشتیبانی مناسب به کاربران/ بررسی وضعیت شبکه توزیع و فروش خدمات و ارایه سرویس با کیفیت مناسب و مطابق با قوانین و مقررات و مفاد قرارداد از اصلی ترین موارد مدنظر این بازرسی ها می باشد .

    دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گفت :با اجرای این مانور از امروز جریانی شکل می‌گیرد که خدمات‌گیرندگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اطمینان حاصل کنند که مرجعی وجود دارد که درصورت تضییع حقوقشان می‌توانند به آن مراجعه کنند و به دلیل حضور هشت دستگاه حاکمیتی و نظارتی، این مرجع، مرجع جامع و مانعی است. وی با اشاره به اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی ، آموزشی و ... اظهار کرد: اگر با همدلی و همفکری در کمیته فعالیت کرده و فرایندها را خوب تعریف کنیم می‌توانیم در جلب رضایت عمومی که از مهمترین اهداف طرح است موفق باشیم.

    موسوی ضمن دعوت از تمامی شهروندان و کاربران حوزهICT استان به انتقال شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود به این کمیته اعلام داشت : درگاه اینترنتی www.cra.ir آماده ثبت شکایات همشهریان عزیز در این حوزه می باشد.

    لینک خبر در رسانه ها :

    نصر نیوز

    تبریز بیدار

    آناج

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی می باشد.
مجری: پورتال سامان