• شمال غرب کشور در انتظار بزرگ ترین رخداد IT

    آغاز احداث شرکتی شبیه گوگل درتبریز

    کد: 9699
    تاریخ: ۱۳۹۲/۰۸/۱۶
    منبع خبر: آناج
    تعداد بازدید: 1051
    مدیر عامل شرکت تسهیل گستر در پایان این گفتگو هدف اصلی از احداث " مجموعه بزرگ " خود را خلق گوگل ایرانی دانست و اظهار کرد: در کار ما فعالیت ها به دست افراد متخصص، متفکر و اندیشه ها انجام می گیرد و بنابراین به محیطی سالم و منحصر به فرد نیاز داریم تا از کار و فعالیت در آن محیط لذت ببرند.

    به گزارش آناج، گزارش زیر حاصل گفتگوی ما در دفتر شرکت تسهیل گستر با مهندس علیرضا غضنفری است که از تلاش ها، بیم ها و امیدهایش می گوید و البته آینده را از آن فناوری اطلاعات می داند.
     
    موفقیت در تجارت الکترونیکی با ترکیب تخصص های مختلف به دست می آید

    علیرضا غضنفری، چهره ی ماندگار سازندگی ایران در سال 91، چشم انداز تسهیل گستر را " خلق بزرگ ترین، حرفه ای ترین، سرشناس ترین و محبوب ترین شرکت تجارت الکترونیکی مشتری محور منطبق بر آخرین استاندارهای جهانی در ایران " ذکر کرده و مأموریت تسهیل گستر را کمک به کسب و کارها در رسیدن به اهداف کسب و کار خود از طریق ابزارهای الکترونیکی اعلام می کند و دلایل عزم خود در خلق بزرگ ترین و مجهزترین مرکز تجارت الکترونیکی کشور، آن هم در تبریز و در شهر اولین ها را اینگونه تشریح می کند که؛«16سال تجربه کاری عملا به ما نشان داد موفقیت در ورود به تجارت الکترونیکی با یک نفر میسر نمی شود و نیاز به مجموعه و تیم کاری بزرگی دارد که برای فعالیت آن تیم باید زیرساخت های لازم نیز فراهم گردد.»

    او می افزاید: «بر آن شدیم تا در دومین شهرک بزرگ ایران، شهرک فناوری های پیشرفته ی تبریز، تخصص های مختلف را برای موفقیت کسب و کارها در مجموعه ای بزرگ، دل نشین و حرفه ای گرد هم آوریم تا به شرکت ها و فعالان اقتصادی در بهره مندی حداکثری از فرصت اینترنت و بازاریابی و فروش تولیداتشان، یاری رسانیم.»

    هرچند که انجام بیش از 50 درصد معاملات از طریق اینترنت باعث ایجاد نگرانی در بین شرکت هایی که فاقد بستر لازم برای تجارت الکترونیکی هستند شده است، با این وجود او اینترنت را نه یک تهدید که یک فرصت بزرگ برای معرفی شرکت های ایرانی می داند.
     
    تجارت الکترونیکی= تجارت + الکترونیکی

    مرد اول تجارت الکترونیکی ایران با ابراز نگرانی از کم توجهی به تجارت الکترونیکی، از تمرکز شرکت تسهیل گستر به این موضوع سخن می گوید و می افزاید: در این راستا تسهیل گستر را به یک سازمان کاملا تخصصی و حرفه ای و تکیه گاهی مطمئن برای تحقق تجارت الکترونیکی شرکت های ایرانی تبدیل کرده ایم به طوریکه مجموعه ی ما به دفتر فروش الکترونیکی شرکت های بزرگ تبدیل شده است.

    وی تجارت الکترونیکی را متشکل از "تجارت + الکترونیکی" می داند و معتقد است که تسهیل گستر با تفکیک فعالیت های فیزیکی تجارت از فعالیت های الکترونیکی آن، چشم انداز بسیار روشن و فرصت بزرگی را در حوزه ی تجارت الکترونیکی، پیش روی فعالان تجاری و اقتصادی ایجاد کرده است.

    مهندس غضنفری در همین زمینه، طراحی، اجرا و پشتیبانی وب سایت، تبلیغ محصول، بازاریابی و توسعه ی شبکه ی فروش به نمایندگی از شرکت ها را بخشی از اقدامات تسهیل گستر در این خصوص عنوان کرد.
     
    حق به حق دار خواهد رسید

    مدیر عامل شرکت تسهیل گستر، اتوماسیون کلیه ی فعالیت ها، کاهش حجم کاری، کاهش هزینه ها، تقویت و جهانی شدن برند را از مزایای تجارت الکترونیکی ذکر نمود و تأکید کرد: فرهنگ سازی در زمینه ی تجارت الکترونیکی و درک ضرورت آن حلقه ی مفقوده ای است که برای حل آن به کمک رسانه ها نیازمندیم.

    وی ادامه داد: نباید در جامعه ما قالی بافی در فقر زندگی کند چون معتقدم اگر همان قالی باف بتواند محصول خود را از طریق تجارت الکترونیکی معرفی و به فروش برساند، موفقیت خوبی به همراه خواهد داشت. بنابراین تجارت الکترونیکی ضمن بهبود فضای کسب و کار در معیشت مردم نیز تأثیر خواهد داشت.
     
    گوگل در اشل ایرانی

    مدیر عامل شرکت تسهیل گستر در پایان این گفتگو هدف اصلی از احداث " مجموعه بزرگ " خود را خلق گوگل ایرانی دانست و اظهار کرد: در کار ما فعالیت ها به دست افراد متخصص، متفکر و اندیشه ها انجام می گیرد و بنابراین به محیطی سالم و منحصر به فرد نیاز داریم تا از کار و فعالیت در آن محیط لذت ببرند. به همین دلیل در تبریز بزرگ و در شهر اولین ها به عشق خلق گوگل ایرانی و نه به تقلید از گوگل، مجموعه ای دارای امکانات اداری، رفاهی و ورزشی و بطور کلی محیطی جذاب، شیک و دلنشین برای کارکنان و مراجعین ایجاد خواهیم نمود تا استعدادها در آن بهتر شکوفا شده و بتواند جوابگوی بخشی از نیازهای جامعه باشد و آنجا را برای خود عبادتگاه کاری خواهیم نمود چرا که اعتقاد داریم: عبادت به جز خدمت خلق نیست.

    لازم به ذکر است که شرکت تسهیل گستر با 16 سال سابقه و اخذ 10 عنوان برتری ملی و بین المللی و دریافت 3 لوح تقدیر از وزیر صنعت، معدن و تجارت، در حال حاضر بزرگ ترین و مجهز ترین مرکز فناوری اطلاعات در شمال غرب کشور می باشد. علاقمندان به حوزه ی فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی جهت آشنایی بیشتر با این شرکت می توانند به آدرس www.tashilgostar.com مراجعه نمایند.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی می باشد.
مجری: پورتال سامان