• طرح تشکیل «نمافا» اعلام وصول شد

    کد: 28180
    تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
    منبع خبر:
    تعداد بازدید: 136
    طرح «تشکیل نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات (نمافا)» در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.
    طرح «تشکیل نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات (نمافا)» در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.
    به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، طرح «تشکیل سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات (نمافا)» در صحن علنی مجلس اعلام وصول و برای بررسی بیشتر به کمیسیون صنایع و معادن ارسال شد.
    براساس این طرح نظام صنفی رایانه‌ای به سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتقا پیدا می‌کند و افراد حقیقی و حقوقی صنفی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات موظف هستند پیش از شروع فعالیت از سازمان نمافای استان خود مجوزهای لازم را دریافت کنند. با تصویب این طرح تمامی تشکل‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مانند نظام صنفی رایانه‌ای، اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، اتحادیه وارد‌کنندگان تلفن‌ همراه و…، زیرمجموعه سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار خواهندگرفت.
    طرح اولیه نظام مهندسی فناوری و اطلاعات نخستین‌بار سال ۹۴ مطرح شد اما در آن‌ زمان به منظور بررسی بیشتر، مسکوت ماند. سال گذشته رئیس کمیته ارتباطات مجلس اعلام کرد که در حال تهیه طرح جدیدی برای تاسیس نظام مهندسی فاوا هستند که جامع‌تر از طرح پیشین است. حال این طرح با عنوان «تشکیل سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات» به صورت عادی در صحن علنی مجلس اعلام وصول شده‌است. این طرح ۱۶ ماده دارد و به امضای ۳۶ نماینده نیز رسیده‌است.
    شهریورماه سال جاری رمضانعلی سبحانی‌فر، رئیس کمیته ارتباطات مجلس در مورد هدف از طرح «نظام مهندسی فناوری و اطلاعات» گفته‌بود که با تصویب این طرح همه تشکل‌های فاوا مانند نظام صنفی رایانه‌ای، اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، اتحادیه واردکنندگان تلفن همراه و اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و غیره زیرمجموعه نظام مهندسی فاوا قرار خواهند گرفت. به همین خاطر در این طرح «نظام صنفی رایانه‌ای» موضوع ماده ۱۲ قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای مصوب دی‌ماه ۷۹ به «سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات یا به اختصار نمافا ارتقا پیدا می‌کند. این سازمان نهادی مستقل، غیرانتفاعی و غیردولتی است که متشکل از سازمان‌های نمافاهای هراستان، شورای انتظامی هراستان، هیات عمومی سازمان، شورای مرکزی سازمان، شورای انتظامی کل، بازرس و رئیس سازمان است.

    متن کامل طرح در فایل پیوست
     لینک ما در شبکه های اجتماعی : AzSh_NSR@

     فایل پیوست
     
    ID-713.pdf941.24  کیلوبایت
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی می باشد.
مجری: پورتال سامان