• کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» منتشر گردید.

    کد: 27410
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 183
    کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» در ۱۰ فصل به تشریح مبانی شبکه‌های صنعتی و ارتباط آن با امنیت سایبری پرداخته‌است.

    در این کتاب ابتدا موضوع شبکه صنعتی به‌تفصیل بررسی‌شده و در ادامه کلیات امنیت سایبری و چگونگی پیوند یافتن آن با شبکه‌های صنعتی توضیح داده‌ شده‌است.

    در ادامه به انواع حملات سایبری پرداخته‌شده و این نکته توضیح داده‌شده که راه‌حل‌های آماده تجاری به بخش شبکه‌های صنعتی واردشده و جایگزین تجهیزات و اپلیکیشن‌های اولیه می‌شوند و درنتیجه مخاطرات خاص خود را نیز به همراه می‌آورند.

    در فصول بعدی کتاب انواع تهدیدات، نقطه‌ضعف‌های رایج، ابزارهای مهاجمان آمده و در فصل «اقدامات متقابل» به نحوه تدوین برنامه‌های دفاعی پرداخته‌شده است.

    در فصل‌های ۶ تا ۸ کتاب نیز برای بررسی امنیت سایبری در سه بخش مجزا مطالبی درباره «طراحی و طرح‌ریزی»، «فناوری» و «افراد، خط‌مشی‌ها و تضمین امنیت» تشریح شده است.
    سیستم‌های امنیت فیزیکی بیش‌ازپیش به سمت وابستگی به سیستم‌های سایبری و فناوری اطلاعات در حال دگرگونی هستند. ارزیابی فعال شبکه (شامل آزمون نفوذ) نباید در سامانه کنترل تولید یا شبکه سامانه کنترل صورت گیرد و این‌ها «موضوعات جدید در امنیت شبکه صنعتی» هستند که در بخشی با همین عنوان آمده‌اند.

    در «دفاع از شبکه‌های صنعتی- موارد تاریخی»، نمونه‌های ملموسی از تجربیات برخی شرکت‌های بزرگ در دفاع و صیانت از شبکه‌های صنعتی‌شان آورده شده است که با مطالعه آن‌ها مفاهیم و راهکارهای ارائه‌شده در کتاب برای خوانندگان قابل‌تصورتر خواهد شد.
    خواندن این کتاب مختصر و مفید را به مدیران، فعالان و همه افرادی که در پایش و کنترل شبکه‌های صنعتی سهمی دارند، توصیه می‌کنیم.

    این کتاب نوشته دیویدج. تیومیم است که در نشر سایبان وابسته به هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان در ۱۵۲ صفحه ترجمه و منتشرشده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب با شماره تلفن ۸۸۷۴۹۴۱۰ تماس بگیرند و یا به وب‌سایت
    مسترسنتر مراجعه کنند.

    لینک خرید: yon.ir/9B82M

     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی می باشد.
مجری: پورتال سامان