• وزیر محترم فاوا:محور اقتصاد آینده اقتصاد دیجیتال است نه نفت/ پذیرش ارز دیجیتال از نشانه های تحول دیجیتال است

    کد: 27265
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 202
    وزیر فاوا در تربت حیدریه:محور اقتصاد آینده اقتصاد دیجیتال است نه نفت/ پذیرش ارز دیجیتال از نشانه های تحول دیجیتال است/ برای تامین گوشی ارزان قیمت مردم برنامه داریم/ ثبت‌نام ۱۰۰۰ شرکت در طرح نوآفرین

    محمدجواد آذری جهرمی،وزیر فاوا که برای انجام سفر ۲ روزه وارد استان خراسان رضوی شده در ابتدای سفر استانی امروز وارد شهرستان تربت حیدریه شد تا علاوه بر شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان، پروژه های ارتباطی شهرستان تربیت حیدریه، مه ولات و زاوه را به ارزش ۱۳ میلیارد تومان افتتاح کند.

    چکیده اظهارات محمدجواد آذری جهرمی وزیر فاوا در بازدید از مرکز رشد فناوری تربت حیدریه:

    یک سال و نیم پیش گفتم که چه بخواهیم چه نخواهیم بلاکچین می‌آید و باید خود را با آن هماهنگ کنیم تا بتوانیم از مزایای آن بهره‌مند شویم، اما تا بخواهیم به خود بیاییم ۷۰۰ هزار وات برق کشور صرف استخراج ارز دیجیتال شد. ولی خوشبختانه درنهایت دولت به این مسئله ورود، برنامه‌ریزی و آیین‌نامه آن را ابلاغ کرد.

    ارز دیجیتال شاید یکی از اولین تکنولوژی‌هایی بود که با ورودش به کشور تحریم نشد و آن را پذیرفتیم و این از نشانه‌های تحول دیجیتال است. پیش از این شاهد بودیم در مورد تکنولوژی های نسل ۳ و ۴ به محض ورود آن ها با مقاومت‌هایی مواجه شدیم ولی امروزه استفاده از آن به یکی از ضرورت‌های اصلی کشور تبدیل شده است.

    گوشی های خوبی در داخل کشور تولید می‌شود که البته قابل رقابت جدی با تکنولوژی های روز دنیا نیست؛ کسی هم انتظار ندارد یک گوشی تلفن همراه با قیمت یک میلیون تومان بتواند قابلیت گوشی‌های ۱۰ میلیون تومانی را داشته باشد. اما همین گوشی ها می توانند نیاز بخش عمده‌ای از مردم را تامین کند.

    وزارت‌ ارتباطات برای تامین گوشی ارزان قیمت مورد نیاز مردم و البته حمایت از تولید داخلی برنامه جدی دارد که به زودی و پس از استخراج ایرادات، مشکلات و برطرف کردن آنها، بسته های ویژه حمایتی خود را اعلام می کنیم تا به این ترتیب علاوه بر توسعه ارتباطات، بهره‌مندی از ابزارهای ارتباطی در اختیار مردم قرار گیرد.

     دولت طرح نوآفرین را مصوب کرده و آیین‌نامه های آن ابلاغ شده است و تاکنون بیش از یک هزار شرکت برای بهره‌‌مندی از این طرح ثبت نام کرده‌اند. به شرکت‌ها و استارتاپ هایی که در مرکز رشد فناوری بودند پیشنهاد کردم آنها هم در طرح نوآفرین ثبت نام کنند تا از حمایت‌های دولت برخوردار شوند

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی می باشد.
مجری: پورتال سامان