• حضور ریاست سازمان نصر استان جناب آقای مهندس علی محمدی در بیست و سومین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان

    کد: 26813
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 120
    حضور ریاست سازمان نصر استان جناب آقای مهندس علی محمدی در بیست و سومین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان

    بیست و سومین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان با حضور جناب آقای دکتر بهبودی ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جناب آقای مهندس خرامش مدیر کل محترم  اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ریاست محترم سازمان نصر استان جناب آقای مهندس علی محمدی و همچنین دیگر اعضای کارگروه توسعه دولت الکترونیک برگزار گردید

     

    در این جلسه ریاست سازمان جناب آقای مهندس علی محمدی با توجه به دغدغه اعضای صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در خصوص عدم تمرکز گرایی بودجه های استان با توجه به راه اندازی سامانه تدارکات الکترونیک دولت ، بر حل مسئله بومی سازی در استان تاکید نمودند و اسناد و مدارک مربوط به استانهای اصفهان، خوزستان و ... را ارائه نمودند ولی متاسفانه با همان چالش های همیشگی ریسک ناپذیری مدیران در استان مواجه هستیم.

     دکتر بهبودی در این جلسه اظهار کرد: وقتی از سند تدبیر توسعه صحبت میشود رویکرد ما تمرکز بر هستههای کلیدی بوده و سعی داریم بیشتر بر موضوعات و پروژههای مهم و تاثیرگذار تمرکز داشته باشیم.

    وی افزود: امروز «توسعه زیرساختهای ارتباطات و فناوری اطلاعات» در جهت توسعه و استقرار دولت الکترونیک یکی از موضوعات اساسی استان است و در راستای این هسته تنها 4 اقدام اساسی پیشبینی شده که 15 پروژه مهم برای این اقدامات لحاظ شده است.

     رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی آذربایجانشرقی امنیت اطلاعات را از الزامات مهم هر دستگاهی عنوان کرد و رفع اشکالات فرایندی و بالا بردن ضریب امنیت اطلاعات را مهم برشمرد.

    بهبودی تصریح کرد: در برخی مواقع تعامل بین دستگاهها از لحاظ گردش اطلاعات با مشکلاتی مواجه بوده؛ به هر صورت باید تلاش کرد تعادل مناسبی در جهت ایجاد تعامل و گردش اطلاعاتی بین دستگاههای مختلف استان ایجاد شود.

    وی یادآور شد: استان ما در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات مزیتهای قابل توجهی دارد ولی در هر صورت فرهنگ سازمانی و بومی باعث شده سختگیریهایی در ارائه اطلاعات صورت گیرد که این ایرادات به تدریج قابل اصلاح است.

     در این جلسه مدیرکل ارتباطات و فناوری ارتباطات استان به ارائه گزارش اقدامات و برنامهریزیهای صورت گرفته در جهت پیشبرد هسته کلیدی «توسعه زیرساختهای ارتباطات و فناوری اطلاعات» در جهت توسعه و استقرار دولت الکترونیک پرداخت و کاهش شکاف دیجیتالی، فراهم‌سازی بستر مناسب کسب و کارهای الکترونیکی و پیشتازی در ارائه چهار خدمت اصلی دولت الکترونیک(سلامت، آموزش، خدمات بانکی و مشاورهای) را از جمله اهداف این هسته عنوان کرد.

    مهندس خرامش توضیح داد: برای دستیابی به این اهداف چند اقدام اساسی تعریف شده است که تکمیل دولت الکترونیک یکی از آنها بوده و پروژههای مهم این اقدام عبارتند از: تکمیل زیرساختهای دادهای و فرآیندی دولت الکترونیک، پایگاه نشانی استاندارد مکانمحور GNAF و توسعه خدمات الکترونیکی در دفاتر پیشخوان دولت.

     وی توسعه محیط کسب و کار و محتوای الکترونیکی، فعال کردن واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوای آذربایجانشرقی و توسعه زیرساختهای دسترسی ارتباطی را از دیگر اقدامات اساسی هسته کلیدی توسعه زیرساختهای ارتباطات و فناوری اطلاعات خواند و پروژههای مهم ذیل هر اقدام را برشمرد.

    اعضای کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان نیز گزارشات، سئوالات، انتقادات و پیشنهادات مربوطه را ارائه کردند

     

     

     

     

     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی می باشد.
مجری: پورتال سامان