• در پنجمی دوره همایش ایران تک

    کسب رتبه ممتاز توسط هر سه شرکت منتخب حوزه خدمات فناوری اطلاعات

    کد: 23790
    تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
    منبع خبر: نصر
    تعداد بازدید: 250
    در پایان پنجمی دوره همایش ایران تک،از خدمات سه شرکت منتخب حوزه خدمات فناوری اطلاعات تقدیر به عمل آمد

    مجید خدابخش قبل از ظهر امروز در همایش پنجمین دوره طرح معرفی شرکت های برتر صنعتی منطقه غرب و شمال غرب کشور، با بیان اینکه یکی از الزامات تداوم حیات شرکت های تولیدی، برتری در امر تولید، صادرات و بهره وری در استان صنعتی آذربایجان شرقی است، اظهار کرد: موضوعاتی از قبیل سه برابر شدن قیمت ارز و همچنین تحول سرسام آور و پرشتاب تکنولوژی در دنیا برای بنگاه های اقتصادی ایجاد کرده است، ما را از غافله تحول جاگذاشته است؛ اگر از غافله تحول عقب بمانیم، بازنده خواهیم بود.

    وی افزود: واحد هایی که به لحاظ تکنولوژی عقب ماندگی دارند، منجر به بحران های کارگری در بنگاه های تولیدی کشور شده است که البته از پارسال به تبع آن تسهیلات می پردازیم
    استاندار آذربایجان شرقی اذعان کرد: شاید فکر کنیم مشکل واحد های تولیدی فقط سرمایه در گردش است اما سرمایه در گردش فقط یکی از مشکلات واحد و بنگاه های تولیدی است. اگر این واحد ها دستگاه هایشان را با تکنولوژی به روز نکنند و خودشان را با تکنولوؤی وفق ندهند، طبیعتا امکان رقابت با دنیا را نخواهند داشت

    خدابخش با اشاره به اینکه بنگاه اقتصادی ایران توان رقابتی با بنگاه های وارداتی را ندارند، تصریح کرد: اگر نتیجه ارزیابی پنج دوره از چنین همایش هایی این نباشد که واحد ها یاد بگیرند که تکنولوژی خود را به روز کنند بسیار مفید واقع نخواهد شد.

    وی با بیان اینکه مطلاعات دانشگاه تربیت مدرس حاکی از آن است که 76 درصد منشا آلودگی هوا خودرو ها است، خبر داد و گفت: بنزین و موتور خودرو بیشترین عامل آلودگی هوا را منجر می شود. در حال حاضر پالایشگاه تبریز با کلی سرمایه گذاری به یورو   رسده است و می خواهد با بیش از سرمایه گذاری یک میلیارد یورو و بالا بردن ارزش افزوده به یورو ۵ برسد.
    وی تاکید کرد: اگر پالایشگاه با وضعیت یورو یک و یورو دو به پالایش ادامه میداد، وضعیت هوایی کشور به درجه ای می رسید که مجبور به ترک شهر می کردیم.

    وی با اشاره به اینکه زمانی شرکت ایدم گل سر سبد موتورهای دنیا بود، خاطرنشان کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر شرکت ایدم دچار مشکل شده و یورو تولید نمی کند.

    در حال حاضر تولیدکنندگان همه باید تکنولوژی خود را با یورو ۵ تطبیق بدهند؛ اگر اتوبوس هایی که میخواهند موتورشرکت ایدم را مصرف کنند باید از گازوئیل یورو ۵ مصرف کنند؛ لزا گازوئیل در کنار بنزین خودنمایی خواهد کرد.

    خدابخش ادامه داد: تا زمانی که بخواهیم یورو پنج را به سرانجام برسانیم، دنیا خود را با یورو 6 تطبیق می دهد و سپس رباتیک ها در خدمت تولید قرار می گیرند که امکان دقت و حساسیت با دست امکان پذیر نیست.
    این مقام مسئول تصریح کرد: امیدوارم در آذربایجان شرقی از این ارزیابی ها به این نتیجه برسیم واحد هایی که به لحاظ تکنولوژی قدیمی و به لحاظ ماشین افزار فرسوده هستند چه نرم افزاری و چه سخت افزاری خودشان را با تکنولوژی روز تطبیق بدهند.

    خدابخش با اشاره به اینکه خرید تکنولوژی خود یک هنر است، خاطرنشان کرد و گفت: خرید تکنولوژی نیاز به دانش دارد چرا که تکنولوژی بسیار گران قیمت است و قیمت تکنولوژی بالای 40 میلیون یورو است؛ لزا لازم است تا در این راستا دانشگاه های صنعتی، دانشجویان و مهندسان این حوزه وارد میدان شود چراکه ما در دانشگاه تبریز با وجود 10 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی و بالای 800 دانشیار هنوز نتوانستیم خود را چنانکه شایسته است با تکنولوژی روز دنیا وفق دهیم.

    وی اظهار کرد: شرکت هایی که محصولات صنعتی خود را به اروپا صادر می کنند به این معنا است که خود را با تکنولوژی روز دنیا تطبیق داده و این راه یعنی اوج تکنولوژی، یعنی ایجاد ارزش افزوده در زنجیری تولید که کار بسیار ارزشمندی است.

    وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران باید بپذیرند که مالکیت با مدیریت دو مقوله متفاوت است، اذعان کرد: قرار ‌نیست حتما سرمایه گذار ها مدیر باشد و همچنین تولید کنندگان به کار صادرات مشغول باشند. ما باید از این زنجیره افزوده به نحو احسن استفاده کنیم اما نباید فرامشو کرد که رفع مشکل بیکاری به دست سرمایه گذاران است و خواهد بود.

    در ادامه محمد علی سبحان اللهی در پنل تخصصی پنجمین همایش معرفی برترین شرکت های غرب و شمال غرب کشور (ایران تک) در تبریز افزود: سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی نیز با برگزاری این همایش نقش برجسته در معرفی ظرفیت های اقتصادی منطقه دارد.

    وی در ادامه با اشاره به وضعیت کشور در اوایل انقلاب اظهار داشت: در آن دوران همه برای آزادی کشور  تلاش کردند و هیچ کس به فکر حزب و منافع خودش نبود تعهد و عرق سازمانی بسیار حائز اهمیت بود سازمانی به وسعت کشور.

    وی ادامه داد: مردم ایران به این نتیجه رسیدند که برای کسب موفقیت ها خودشان باید به حرکت درآیند.

    سبحان اللهی در ادامه با اشاره به برگزاری همایش ایران تک اظهار داشت: این حرکت ها باید تداوم یابد و از این حیث ضرورت دارد تا زمینه برای بیان عوامل موفقیت سازمان های موفق اعلام شود.

    به نقل از ستاد اطلاع رسانی همایش "ایران تک"، "صمد حسن زاده"رئیس اتاق بازرگانی تبریز در همایش پنجمین دوره طرح معرفی شرکت های برتر صنعتی منطقه غرب و شمال غرب کشور، با بیان اینکه فعالان عرصه صنعت همواره سردمداران متعهد و کارامد کشور هستند، اظهار کرد: قهرمانان بی ادعا صنعت کشور انسان هایی هستند که در شرایط سخت اقتصادی کشور با تلاش های ارزشمند خود موجب تولید  اشتغال و امنیت کشور شده و افتخارات عدیده ای را برای ایران به ارمعان رسانده اند.

    وی با بیان اینکه اکنون همایش "ایران تک" در سطح منطقه ای برگزار می شود، ادامه داد: این همایش به همت سازمان مدیریت صنعتی استان آذربایجان شرقی در سطح منطقه غرب و شمال غرب کشور برگزار می شود، اما اطمینان داریم که با تلاش های این مجموعه و همکاری های دولتی، این همایش بزرگ با ظرفیت بالای خود در آینده می تواند به شکل ملی و حتی بین المللی برگزار و به معرفی ظرفیت های صنعتی و اقتصادی بیشتری بپردازد.

    حسن زاده با تاکید بر اینکه دغدغه اصلی جامعه کنونی ایران، بیکاری جوانان است، افزود: جامعه کنونی ما با دغدغه ای مهم و اساسی به عنوان بیکاری جوانان مواجه است، خوشبختانه ارائه و اجرای طرح هایی همانند ایران تک می تواند در این راستا اثر گذار و با معرفی شرکت های بهره ور و موفق موجب ایجاد اشتغال برای جوانان شود.

    وی ادامه  داد: مدیران گروه های صنعتی باید در نظر داشته باشند که امروز فقط سرمایه و کارخانه بزرگ ‌نیاز نیست بلکه ما به جوانان پویایی نیاز داریم که با همت خود موجب تولید اشتغال و ثروت خواهند شد.

    حسن زاده در پایان، اظهار کرد: استفاده از تکنولوژی های جدید و نوین در راستای ارتقا بهره وری و تولید ثروت در کشور امری ضروری است، چراکه امروز استارت آپ ها برای کشور ثروت نجومی تولید میکنند و عمدتا نیازی به ماشین الات سنگین نیست. همانطور که سایر کشور ها با حرکت علمی به صورت کارشناسی شده اقداماتی را انجام می دهند، در کشور ما نیز در نتیجه تلاش اساتید دانشگاه ها و تلاش شرکت های دانش بنیان اقداماتی در این راستا صورت گرفته است.

    این گزارش حاکی است؛ پنجمین همایش معرفی برترین شرکت های غرب و شمال غرب کشور (ایران تک) به همت اتاق بازرگانی تبریز و سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی با مشارکت ۶ استان برگزار و در خاتمه از 15 شرکت و مجموعه برتر کشور تجلیل شد که در حوزه فناوری اطلاعات از خدمات شرکت مخابرات منطقه آذربایجان شرقی (به مدیریت جناب آقای مهندس شکوری) شرکت مانیر (به مدیریت جناب آقای مهندس قمیان) و شرکت مهندسی هماراسیستم (به مدیریت جناب آقای مهندس جلیل زاده) تجلیل به عمل آمد.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی می باشد.
مجری: پورتال سامان