• اضافه شدن 30 عنوان قراردادی فناوری اطلاعات به بخشنامه 14/3 جدید درآمد سازمان تامین اجتماعی

    کد: 16904
    تاریخ: ۱۳۹۳/۱۲/۰۷
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 2460
    با پیگیری های سازمان نظام صنفی استان تهران، 30 موضوع قراردادی حوزه فناوری اطلاعات به " بخشنامه 14/3 جدید درآمد سازمان تامین اجتماعی" اضافه شد.

    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای ، فریبا مهدیون، عضو هیات مدیره و مسئول کارگروه بیمه و مالیات این سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، با اعلام خبر فوق گفت: سرانجام پس از یک سال و نیم پیگیری و برگزاری جلسات کارشناسی متعدد با سازمان تامین اجتماعی و هماهنگی با کارشناسان آن سازمان ، 30 عنوان موضوعات قرادادی مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات به بخشنامه 14/3 جدید درآمد اضافه شد که این بندها، حاصل بررسی ها و تصمیم های کارشناسی کمیسیون های استاندارد ، نرم افزار، شبکه، امنیت ، آموزش و اینترنت بوده است.

    او تاکید کرد: براساس تفاهم صورت گرفته میان سازمان نصر تهران و سازمان تامین اجتماعی، عضویت شرکت ها در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و داشتن مجوز فعالیت سازمان ، شرط لازم اعمال این بخشنامه برای شرکت های انفورماتیکی است.این اصلاحات طی دستوراداری 7274/93/5020 در تاریخ 93/9/9 به کلیه شعب سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده است. 
    مهدیون درخصوص مشکلات شرکت های فناوری اطلاعات در رابطه با این بخشنامه گفت: تاپیش از این، بخشی از فعالیت های مندرج در بخش الف بخشنامه 14/3جدید درآمد، به صراحت ذکر نشده بود و یا به دلیل اختلاف در تعابیر مختلف از موضوعات قراردادی واحد ،تطبیق و تشخیص مصادیق برای ممیزان و کارشناسان سازمان تامین اجنماعی دشوار بود و گاها در هنگام اخذ مفاصا حساب موجب بروز اختلافاتی بین شرکت های انفورماتیکی و سازمان تامین اجتماعی شده است.
    او در این رابطه ادامه داد: متاسفانه کارشناسان سازمان تامین اجتماعی به دلیل عدم اشراف کافی به موضوعات صنعتIT، موارد قراردادی فناوری اطلاعات را مشمول این بخشنامه قرار نمی دادند اما خوشبختانه از طریق پیگیری های که انجام دادیم موفق شدیم ازطریق شفاف سازی این موضوعات، بسیاری از ابهاماتی که درخصوص اعمال بخشنامه 14/3برای شرکت های انفورماتیکی در سطح کشور وجود داشت را رفع کنیم.
    مهدیون با اشاره به تغییرات صورت گرفته در این بخشنامه افزود: با تلاش های صورت گرفته، موضوعات بخش نامه را به تفکیک حوزه های مختلف کاری IT شفاف سازی کردیم و بند به بند قراردادهایی که در صنعت IT موردنیاز است را در این بخشنامه گنجاندیم.
    مسئول کارگروه بیمه و مالیات سازمان نصر تهران افزود: به دلیل پیشرفت سریع صنعت فناوری اطلاعات نیاز است که این تعامل خوب با سازمان تامین اجتماعی تداوم یابد.
    او با تاکید بر لزوم تداوم تعامل خوب سازمان نصر با سازمان تامین اجتماعی گفت: موضوع مشاوران و قراردادهای مشاوره اشخاص حقیقی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین تقاضای حضور نماینده سازمان در هیات های تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی، دو مطالبه سازمان نصر از سازمان تامین اجتماعی است که همچنان برای به نتیجه رسیدن آن پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد.
    متن بخشنامه اصلاحی به پیوست آمده است.

     فایل پیوست
     
    mostanad .pdf185.36  کیلوبایت
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی می باشد.
مجری: پورتال سامان